Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w Heide

Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w Heide
W dniach 26 - 28.11.2017 roku delegacja gminy Nowogard w składzie: Krzysztof Kolibski Zastępca Burmistrza Nowogardu, Anna Wiąz – Radna Rady Miejskiej, Renata Piwowarczyk – Radna Rady Miejskiej oraz Szymon Pilipczuk – inspektor wydziału RLFKiS brała udział w uroczystościach  związanych z otwarciem jarmarku bożonarodzeniowego w Heide zwanego „Heider Winterwelt”. 

Tradycja organizacji bożonarodzeniowych jarmarków w Niemczech trwa od wielu wieków. W okresie 27.11.2017 r. – 7.01.2018 r. rynek w Heide zamienia się w miasteczko bożonarodzeniowe, w którym każdy może zaopatrzyć się w najróżniejsze artykuły świąteczne. Jarmark jest też miejscem spotkań całych rodzin czy przyjaciół co potwierdza wysoka frekwencja odwiedzających. W tym czasie na terenie jarmarku organizowane są również wydarzenia kulturalne i sportowe. Na kolorowych alejkach jarmarku można spotkać Pana Manfreda Willa - Zastępcę Burmistrza Heide przebranego za mikołaja, który opowiada dzieciom świąteczne historie, posłuchać piosenek świątecznych czy wziąć udział w turnieju Eisstockschießen ( gra podobna do curlingu). Wszystko to powoduję, że nasi zachodni sąsiedzi są ściśle związani z tradycją jarmarków i nadają im wielkie znaczenie. Dlatego też otwarcie Heider Winterwelt miało uroczysty charakter, na które zaproszona została również delegacja Nowogardu.

Czytaj więcej: Otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w Heide

Rewizyta uczniów II LO w Heide

Rewizyta uczniów II LO w Heide
Od 9 do 16 września grupa dziewięciorga uczniów z II LO wraz z nauczycielem języka angielskiego panam Markiem Dobrowolskim gościli w Heide u zaprzyjaźnionych uczniów z Gymnasium Heide – Ost. Ważnym punktem programu ze względu na partnerstwo miast Nowogard – Heide była wizyta w ratuszu Heide, gdzie grupę przywitał zastępca burmistrza Heide pan Michael Stumm. Nowogard i Heide są miastami partnerskimi od 20 lat. Od 20 lat współpracują również ze sobą szkoły II LO w Nowogardzie i Gymnasium Heide – Ost. Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować za wsparcie finansowe Jednostce Centralnej PNWM w Szczecinie oraz Urzędowi Miejskiemu w Nowogardzie.

M. Stelmaszak

Uroczystości obchodów 90-tych urodzin - Heide

Uroczystości obchodów 90-tych urodzin - Heide
W dniu 12.09.2014 r. delegacja w składzie Krzysztof Kolibski – Zastępca Burmistrza Nowogardu oraz Szymon Pilipczuk – Inspektor Wydziału RLFKiS Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, brała udział w uroczystościach obchodów 90-tych urodzin honorowego obywatela miasta partnerskiego Heide pana Heinricha Schulza.

Czytaj więcej: Uroczystości obchodów 90-tych urodzin - Heide