III Olimpiada Rekreacyjno – Sportowa Seniorów

W sobotę 25 maja br. na Stadionie Miejskim w Nowogardzie odbyła się III Olimpiada Rekreacyjno – Sportowa Seniorów imienia Wandy Obrębskiej. Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku, tj.: UTW Goleniów, DUTW Dobra, UTW Golczewo, UTW Kołobrzeg, UTW Police, UTW Nowogard oraz UTW Płoty.

O godzinie 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów pokazem drums’owania grupy Ad Hoc  z nowogardzkiego UTW następnie na płytę stadionu w uroczystym pochodzie weszli zawodnicy, których przywitała prezes nowogardzkiego Uniwersytetu pani Barbara Mucha oraz z-ca burmistrza Bogumił Gała. Po przywitaniu gości wszyscy uczcili minutą ciszy nieżyjącą już prezes Nowogardzkiego UTW, pomysłodawczynię zawodów – panią Wandę Obrębską. Następnie główny sędzia, Jerzy Kusiak odgwizdał początek zmagań i siedem drużyn rozpoczęło rywalizację w ośmiu konkurencjach.

W trakcie zmagań zawodnicy i kibice mogli uzupełnić energię przygotowanym przez gospodarzy słodkim poczęstunkiem oraz zupą gulaszową dostarczoną przez Dworek Kulice – Dawid Szewc. 

O godzinie 15.00 nastąpiło oficjalnie zakończenie Olimpiady, na której uczestnicy wykazali się wspaniałą sprawnością fizyczną, refleksem i zaangażowaniem. Po jakże wyrównanej walce na podium stanęli UTW Nowogard  - I miejsce, II miejsce –  UTW Police, III miejsce – UTW Goleniów. Jednak, jak podkreśliła Barbara Mucha: „Nie liczy się które miejsce ktoś zdobędzie. Czy to 1, 5, czy 7, liczy się przede wszystkim dobra zabawa i wspólne spędzenie czasu”.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy wspaniałej sportowej postawy!

WRLFKiS
Elwira Druciarek