Nowi Sołtysi w Gminie Nowogard

W ostatnich wyborach na sołtysów, które odbyły się w dniach 5-6.06.2024 r. gmina Nowogard przeszła znaczące zmiany. Wszyscy nowo wybrani sołtysi objęli swoje stanowiska po raz pierwszy, co otwiera nowy rozdział w historii naszych sołectw. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, a szczególne gratulacje kierujemy do nowych sołtysów i członków rad sołeckich. Oto wyniki wyborów w poszczególnych sołectwach:


Sąpolnica
Wybory na sołtysa w Sąpolnicy były pełne emocji, przyciągając 35 z 66 uprawnionych mieszkańców. Kandydowali Marta Dolega i Piotr Buriak. Po zaciętej walce, Piotr Buriak zdobył 18 głosów, co pozwoliło mu na objęcie stanowiska sołtysa. Marta Dolega uzyskała 15 głosów i dołączyła do rady sołeckiej wraz z Agnieszką Kluszczyńską, Pawłem Kluszczyńskim oraz Gabrielą Onysh. Gratulujemy Piotrowi Buriakowi i członkom rady sołeckiej, życzymy powodzenia w realizacji ambitnych planów dla Sąpolnicy.


Ostrzyca
W Ostrzycy o stanowisko sołtysa rywalizowali Paulina Przytulska i Piotr Macyra. Paulina Przytulska zdobyła 44 głosy, co pozwoliło jej objąć stanowisko sołtysa, podczas gdy Piotr Macyra uzyskał 28 głosów. Pomimo że nie został sołtysem, Piotr Macyra będzie przewodniczył radzie sołeckiej, której członkami zostali również Wiesława Modrzejewska, Robert Stachowiak, Piotr Knyspel oraz Jakub Kośmider. Gratulujemy Paulinie Przytulskiej a także członkom rady sołeckiej i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz Ostrzycy.


Brzozowo
W Brzozowie wybory przyniosły zmiany, a nową sołtyską została Alicja Sobczak. Do rady sołeckiej dołączyli Igor Banach, Ewa Wojewoda, Paweł Wierzbicki oraz jeden członek, którego nazwisko zostanie uzupełnione wkrótce. Serdeczne gratulacje dla Alicji Sobczak i nowej rady sołeckiej. Życzymy, aby Brzozowo rozwijało się pod ich przewodnictwem, a wszystkie inicjatywy spotkały się z pozytywnym odbiorem mieszkańców.


Łęgno
W Łęgnie nowym sołtysem został Artur Kopciuch. Wraz z nim do rady sołeckiej weszły Jolanta Mówka, Aleksandra Włochowicz i Dominika Chrzanowska. Gratulujemy Arturowi Kopciuchowi oraz członkom rady sołeckiej. Życzymy im wielu sukcesów i owocnej pracy dla dobra mieszkańców Łęgna.

---

Wszystkim nowym sołtysom i radom sołeckim życzymy wiatru w żaglach i pomyślności w realizacji zamierzeń. Niech każda z naszych wsi rozkwita i staje się miejscem, z którego mieszkańcy będą dumni.