V Zawody dla Niepełnosprawnych w Nowogardzie

W sobotę, 8 czerwca 2024 roku, Nowogard gościł piąte Zawody dla Niepełnosprawnych. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy uczestniczyły w niej osoby niepełnosprawne, które nie korzystają z wózków inwalidzkich, w tym także dzieci do 4. roku życia.
Impreza obfitowała w różnorodne konkurencje, które zapewniły uczestnikom mnóstwo emocji i radości. Na boisku można było obserwować zmagania w takich dyscyplinach jak tor przeszkód, boccia, rzut do kosza z pięciu pozycji, tenis stołowy, rzut do celu, sprint, mecze unihokeja i piłki nożnej, a także piłka nożna (kop do bramki), hokej ze slalomem oraz konkurencja "jak najwięcej odbić piłeczki".
Wolontariusze, wśród których znaleźli się kibice Pogoni Szczecin, motocykliści oraz przedstawiciele służb mundurowych, zadbali o sprawny przebieg zawodów i żywy doping. Oficjalne przywitanie rozpoczęło się od podziękowań dla gospodarza wydarzenia, dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica – Marcina Gałki, oraz dla zaproszonych gości: Wicestarosty Powiatu Goleniowskiego Tomasza Kulinicza, burmistrz miasta i gminy Nowogard Michała Wiatra, trzykrotnej złotej medalistki Igrzysk Paraolimpijskich Ewy Durskiej, radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Adama Fedeńczaka i radnego Powiatu Goleniowskiego Kazimierza Lembasa, którym przekazano wyrazy wdzięczności za swoją obecność wsparcie. Podziękowania skierowano również do sponsorów oraz licznych klubów kibica Pogoni Szczecin, które przybyły z różnych regionów Szczecina.
Szczególnym momentem zawodów był występ Malwiny Jabłońskiej, która zaśpiewała pod czujnym okiem swojej instruktorki śpiewu, Justyny Sosnowskiej, tym samym spełniając swoje marzenie występu publicznego. Z tego miejsca składamy ponownie serdeczne gratulacje. Chwilę później Joanna Gocałek Wiatr poprowadziła rozgrzewkę, przygotowując uczestników do rywalizacji, która rozpoczęła się punktualnie o 10:00.
Wielki finał nastąpił o godzinie 15:30, kiedy to wręczono nagrody i oficjalnie zakończono V Zawody dla Niepełnosprawnych w Nowogardzie. Bohaterowie dnia otrzymali zasłużone brawa i gratulacje, a emocje, które towarzyszyły temu wydarzeniu, na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników i gości.

Zdobywcami pucharów zostali:
* Grupa czterolatków - 1. miejsce Oliwier Kaliński, 2. miejsce Nikolas Radys, 3. miejsce Krzysztof Wójcik
* Grupa B. - 1. miejsce Olaf Wikło, 2. miejsce Nadia Rados
* Grupa C. - 1. miejsce Karol Demucha, 2. miejsce Kuba Kuncewicz, 3. miejsce Kacper Rakoczy
* Grupa D. - 1 miejsce Mateusz Bies, 2. miejsce Marta Pilarska
* Grupa E. - 1. miejsce Franciszek Brodowski, 2. miejsce Janek Musiał, 3. miejsce Antoni Łabędzki
* Grupa F. - 1. miejsce Janek, 2. miejsce Mariusz, 3. miejsce Przemek
* Grupa H. - 1 miejsce Małgorzata, 2. miejsce Artur, 3. miejsce Dorota.
* Grupa I. - 1. miejsce Zbigniew, 2. miejsce Janusz, 3. miejsce Danuta
* Grupa G. - 1. miejsce Anderst, 2. miejsce Arkadiusz, 3. miejsce Katarzyna

Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego święta sportu i integracji. Dzięki nim Nowogard po raz kolejny udowodnił, że jest miejscem pełnym pasji, empatii i otwartości na potrzeby innych.