Pierwszy Festyn Rodzinny w Błotnie

W sobotę, 8 czerwca 2024 roku, na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej w Błotnie odbył się pierwszy Festyn Rodzinny, zorganizowany przez SP Błotno we współpracy z sołectwami: Łęgno, Trzechel, Grabin, Błotno oraz OSP Błotno i KGW w Błotnie Jabłoń Antonówka. Wydarzenie miało na celu integrację społeczności lokalnej oraz wspólne świętowanie Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Błotnie, Agnieszka Dziekanowska, otworzyła festyn poruszającym przemówieniem:
"Dziś po raz pierwszy spotykamy się w tak niecodziennej dla nas sytuacji – jest sobota, a przyszliście do szkoły, przyprowadzając swoich bliskich. Dziś nie będziemy tutaj spędzać czasu tak, jak to robimy na co dzień, ucząc się literek, cyferek czy przedmiotów szkolnych. Dziś wszyscy weźmiemy udział w najważniejszej lekcji w życiu – tematem tej lekcji będzie Rodzina.

Festyn obfitował w atrakcje, które zapewniły wszystkim doskonałą zabawę i wiele radości. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów SP Błotno z klas 0-3. Szczególnym momentem było powitanie Burmistrza Nowogardu, Michała Wiatra, który wspólnie z uczniami posadził pierwszy krzew na terenie szkoły. Przy tej okazji Burmistrz przekazał dzieciom cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji roślin.

W trakcie trwania festynu dla uczestników dostępne były różnorodne aktywności, m.in. warsztaty z pszczelarstwa, wirtualna gra edukacyjna w ramach projektu „Kasa z Klasa”, warsztaty w plenerze prowadzone przez Stowarzyszenie „Tworzymy razem”, pierwsza pomoc przedmedyczna, pokazy OSP Błotno, pokazy policji oraz prezentacje stoisk przyjaciół szkoły, w tym Hipper – Market Budowlany Dom & Ogród, Autoneum Poland, Bank PKO BP, Serowarnia „Pod Siódemką”, Komisariat Policji w Nowogardzie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie oraz Nadleśnictwa Lasy Państwowe Rokita i Nowogard.

Dodatkowe atrakcje obejmowały loterię fantową, aukcję voucherów, zawody zręcznościowe, wolontariat szkolny, sensoplastykę, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, dmuchańce, popcorn, watę cukrową, słodki poczęstunek, małą gastronomię oraz degustację serów.

Pierwszy piknik rodzinny w Błotnie okazał się wielkim sukcesem, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Mamy nadzieję, że stanie się on coroczną tradycją, umacniającą więzi rodzinne i społeczność lokalną.