2012 12 07 odkrywca 01We wtorek 4 grudnia br., w holu Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogardzie odbyło się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy „ Szkoła Odkrywców Talentów", którego dokonał dyrektor szkoły Sebastian Szymański wraz z burmistrzem Nowogardu Robertem Czaplą. W tym niezwykle ważnym dla szkoły momencie uczestniczyli uczniowie wraz z nauczycielami.

 


Tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów" stanowi wyróżnienie dla szkół, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania i wspierania zainteresowań, pasji oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Akcję zapoczątkowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, a teraz kontynuuje ją Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Ponadto tytuł jest przyznawany szkołom w których systematyczna praca z uczniami uzdolnionymi daje konkretne osiągnięcia w tym obszarze działalności pedagogicznej.
Właśnie taką szkołą okazała się nowogardzka „jedyneczka", która jako pierwsza spośród wszystkich innych szkół podstawowych w naszej gminie otrzymała to zaszczytne miano w listopadzie 2012 r.
Burmistrz składając gratulacje dodatkowo podkreślał, że jest to efekt ciężkiej, wspólnej pracy całej szkoły, czyli grona pedagogicznego, dyrekcji, pracowników oraz uczniów i ich rodziców.
Dyrektor szkoły ma nadzieję, że tytuł przyczyni się do wymiany dobrych praktyk z innymi wyróżnionymi placówkami, a także przyniesie satysfakcję uczniom w osiąganiu przez nich sukcesów. Zapewniał również, że szkoła na pewno „nie spocznie na laurach" i będzie w dalszym ciągu poszukiwała nowych talentów, których na pewno w Szkole Podstawowej nr 1 nie zabraknie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Tekst i foto Elwira Pietrzykowska

2012.12.07 Odkrywca Talentów