To jest ten moment! Zbadaj się!

2021 06 21 plakat

Stowarzyszenie Kobiet z problemami onkologicznymi "LILA-RÓŻ" wraz z Samorządową Fundacją Opieki Medycznej "Zdrowie" wspólnie organizują wydarzenie prozdrowotne pod nazwą "To jest ten moment! Zbadaj się!",  którego celem jest podniesienie świadomości mieszkańców dotyczącej profilaktyki zdrowia ludzkiego.
Spotkajmy się  26 czerwca 2021 r.  na Placu Wolności w Nowogardzie. Start godz: 12:00.

Planujemy:

  • zorganizowanie wystawy fotografii kobiet po mastektomii
  • gimnastykę na świeżym powietrzu pod hasłem "rusz po zdrowie"
  • możliwość skorzystania z badań mammograficznych,
  • możliwość skorzystania z konsultacji psychologicznej oraz lekarskiej.

Planujemy zorganizowanie atrakcji dla uczestników wydarzenia w formie dmuchanej zjeżdżalni tudzież innej dziecięcej atrakcji, zapewniamy słodki poczęstunek oraz smaczną grochówkę.
Nie zabraknie kampanii promocyjnej w formie balonów z helem, ulotek, broszur czy naklejek.
Przewidujemy nagłośnienie z akustyką.
26 czerwca na Placu Wolności w Nowogardzie.
Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie finansowe oraz rzeczowe fundatorom oraz darczyńcom.
 

Partonatem medialnym wydarzenia jest Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Radio Nowogard.

Serdecznie zapraszamy
Marta Pińkowska
Prezes Fundacji

WYŁĄCZ RAKA! MIEJ NA NIEGO HAKA!

WYŁĄCZ RAKA! MIEJ NA NIEGO HAKA!Samorządowa Fundacja Opieki Medycznej "ZDROWIE" przy współpracy i współfinansowaniu ze środków gminy Nowogard organizuje bezpłatne badania w kierunku profilaktyki raka prostaty dla mężczyzn w wieku 40+ z terenu gminy Nowogard. 

Metodyka badań polega na badaniu krwi (bez ingerencji urologicznej) w kierunku pomiaru stężenia substancji określanej jako PSA, oznaczającej antygen charakterystyczny dla prostaty. PSA to białko wytwarzane wyłącznie w komórkach gruczołu krokowego.

Ważne jest, że nie każdy pacjent z rakiem gruczołu krokowego będzie miał podwyższony poziom PSA. Nie zawsze też zwiększone stężenie tego białka w osoczu musi oznaczać nowotwór. Niemniej jednak nieprawidłowych wyników badania PSA nie należy lekceważyć, dlatego też Panowie oprócz badań laboratoryjnych będą mieli zapewnioną konsultację lekarską.

Konsultację lekarską przeprowadzi doktor nauk medycznych, internista, doktor nefrologii i transplantologii z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Przez kilka lat wykładał również genetykę kliniczną na Wydziale Fizyki Medycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pamiętajmy, że odpowiednio prowadzona profilaktyka raka prostaty pozwala zarówno ograniczyć ryzyko wystąpienia nowotworu, jak i skutecznie go leczyć, jeżeli już się pojawi.

Serdecznie zapraszam do zapisów na badania: 793-555-678.

Marta Pińkowska
Prezes Fundacji

Fundacja zdrowie - szczepienia przeciwko grypie

Szanowni Państwo.

Informuję, że Fundacja ZDROWIE zakończyła zapisy na szczepienia przeciwko grypie.

Program Fundacji zatwierdzony ofertą zadania publicznego na 2020 rok zakładał darmowe szczepienia zorganizowane dla 100 osób z terenu gminy Nowogard bez ograniczenia wiekowego.

Zapisy trwały od września b.r., o których informowały plakaty na mieście.

Ponadto w dniu dzisiejszym ukazało się ogłoszenie w lokalnej prasie, które dodało dynamicznego rozwoju sytuacji. 

Tylko w dniu dzisiejszym na szczepienia organizowane przez Fundację Zdrowie dopisanych zostało 47 odbiorców, którzy zamknęli listę.

 

Pozdrawiam serdecznie
Marta Pińkowska
Prezes Fundacji

przekazanie 1% z podatku PIT za rok 2019.

przekazanie 1% z podatku PIT za rok 2019.25 września 2020 r. przed Izbą Przyjęć Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie, w obecności Dyrektora placówki Pana Kazimierza Lembasa, przedstawicieli służby zdrowia, organizacji działających na terenie naszej gminy przy współudziale jednego z Fundatorów tj. Stowarzyszenia na Rzecz Szpitala w Nowogardzie nastąpiło oficjalne przekazanie 1% z podatku PIT za rok 2019.

Jak wiadomo działalność Fundacji skupiona jest wokół ochrony i promocja zdrowia na terenie gminy Nowogard, kształtowania w społeczeństwie aktywnych postaw prozdrowotnych poprzez wspieranie rozwoju profilaktyki i promocji zdrowia a przede wszystkim wspieraniu nowogardzkiego szpitala.

Od 2005 roku Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza, że uzyskała prawo do otrzymywania 1% podatku dochodowego odprowadzanego przez osoby prywatne.

Dzięki Państwu na rachunek fundacji z tytułu 1 % za rok 2019 wpłynęła kwota ponad 11,5 tys. zł

Środki uzyskane z wpłat 1% podatku zostają w całości przekazane na zakup bądź modernizację sprzętu medycznego dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

Jak poinformował podczas spotkania Dyrektor Nowogardzkiego Szpitala Pan Kazimierz Lembas kwota zebrana z tytułu 1% podatku za 2019 zostanie przeznaczona na zakup Holterów.

Wszystkim Państwu, którzy przekazali 1% podatku na Fundację ZDROWIE serdecznie dziękujemy.

Z wyrazami szacunku
Marta Pińkowska
Prezes SFOM ZDROWIE