2013 02 06 projekt 00Gmina Nowogard przygotowuje projekt, którego celem będzie historyczna wystawa o dziejach naszego miasta. Projekt koordynowany będzie wraz z Stowarzyszeniem ulicy Nowogardzkiej „Neugarder Kreis e.V.". W miniony piątek (1.02.2013) nastąpiło spotkanie wiceburmistrza Nowogardu p. Damiana Simińskiego z przewodniczącym zarządu stowarzyszenia z ulicy Nowogardzkiej p. Jürgenem Prillwitzem. Podczas spotkania omawiano kwestie związane z przygotowaniem wspólnego przedsięwzięcia. Pan Jürgen Prillwitz odczytał uroczyście list od stowarzyszenia oraz przekazał prezent w postaci pamiątkowych banknotów nowogardzkich z lat 20 minionego wieku. Oprócz tego wśród przekazanych dokumentów znalazły się historyczne znaczki, pocztówki i zdjęcia naszego miasta, a także jego okolic. Przekazane dokumenty stanowić będą część wystawy. Ponadto poruszone zostały założenia przyszłej współpracy pomiędzy stronami, w ramach której:

 

 

  • strony dążyć będą do dalszego zacieśnienia współpracy poprzez wspólne projekty,
  • organizowany będzie wyjazd nowogardzkiej kadry młodych piłkarzy na turniej - Dynamo Cup w Berlinie,
  • strona niemiecka udzieli pomocy w promocji Gminy oraz przedsiębiorców z Nowogardu na terenie Berlina,
  • strony uczestniczyć będą w ważnych wydarzeniach swoich wspólnot m. in w obchodach jubileuszu założenia Neugarder Kreis e.V.

Gmina Nowogard stara się o dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w wysokości 60 % kosztów przedsięwzięcia wystawy, której zwieńczeniem ma być fotoalbum o historii naszego miasta. Wszystkie osoby zainteresowane tym projektem proszone są o kontakt z p. Szymonem Pilipczukiem Urząd Miejski w Nowogardzie, Plac Wolności 5, 72-220 Nowogard p. 201 tel. 913926237.

2013.02.06 Projekt